4.8400 recensies
Scheuren in een betonvloer repareren. De één vindt (kleine) scheuren juist mooi, de ander zit er niet op te wachten. Beton is een natuurlijk product en dat betekent dat het materiaal blijft werken.
Het is buigen of barsten, wordt weleens gezegd. Eén ding is zeker: beton buigt niet. Dus wanneer er grote temperatuurverschillen of andere invloeden op beton werken, kunnen er scheuren in uw betonvloer ontstaan. En spoiler alert: dat gebeurt in 90% van de gevallen.
Afhankelijk van of u juist houdt van die robuuste, natuurlijke look of u het zo glad mogelijk wilt kunt u ervoor kiezen de betonvloer te laten repareren. Omdat we weten dat beton een natuurlijk materiaal is dat kan scheuren, valt het repareren van de betonvloer tien jaar lang onder de garantie.
De praktijk leert dat scheuren vaak in het eerste jaar ontstaan. Het beton moet zich dan nog ‘zetten’ en elk jaargetijde is daarop van invloed. Het weer op zich, maar natuurlijk ook het wel of niet aan hebben van de (vloer)verwarming.
Daarom repareren wij betonvloeren vanaf een jaar na het leggen. Dan zijn alle seizoenen erover geweest, heeft de (vloer)verwarming een periode aangestaan en kunnen we eventuele scheuren in één keer repareren.
Wat u van de reparaties ziet, is afhankelijk van de afwerking van de vloer. Bij een volledig geïmpregneerde vloer blijft u alleen een dun lijntje zien. Bij een niet geïmpregneerde vloer ziet u een wat bredere lijn.
Wanneer u juist een eyecatcher wilt maken van een scheur kunt u er ook voor kiezen om de reparatie in een net wat andere kleur te laten uitvoeren voor een stoere look.
En ja, dat leest u goed. Het is mogelijk om het reparatiemateriaal op kleur te mengen. Maar het is net als met verf: ook al gebruikt u precies hetzelfde recept, het kan een tint verschillen.
Wanneer u een betonvloer heeft of erover denkt er één aan te schaffen, is het belangrijk dat u de juiste informatie heeft over betonvloeren. Dat u weet dat het een natuurproduct is en dat u heeft gezien hoe een reparatie eruitziet bijvoorbeeld.
Wilt u juist een glad resultaat en een kleine kans op scheuren? Dan is de krimparme variant van betonvloer misschien wat voor u. Dit beton met een net wat andere samenstelling verkleint de kans op scheuren, maar: de kans blijft aanwezig.
Wordt u net als wij helemaal enthousiast van een natuurlijke betonvloer en heeft u nog vragen? Op onze website vindt u heel veel informatie, maar we kunnen ons ook voorstellen dat u bijvoorbeeld tijdens een drukke verbouwing soms door de bomen het bos even niet meer ziet. Of dat u gewoon liever even direct contact hebt. Bel of mail ons daarom gerust met een vraag of maak een afspraak om langs te komen in onze showroom. Want iets zien en voelen is natuurlijk altijd beter dan er alleen over lezen. Neem contact op
Gevlinderde betonvloer in Den Haag
Lavasteen gietvloer in Hummelo
“De vloer ligt in de keuken, woonkamer, op kantoor en in de speelkamer. In het begin was ik een beetje huiverig, maar de Italiaanse betonlook vloer is makkelijk te onderhouden en ideaal met vloerverwarming. Geen op- of aanmerkingen, heel tevreden over de service en we bevelen het van harte aan!”
Henk & Elzaline • Opheusden
“Boven wilden we eigenlijk gietvloeren, want we wisten niet dat beton ook boven kon. Maar nadat Pieter ons in de showroom vertelde dat dit wel binnen de mogelijkheden viel, was de keuze snel gemaakt. Nu hebben we overal gevlinderde betonvloeren, zelfs boven en op zolder. Heel mooi én praktisch!”
Peter & Liesbeth • Brandwijk
“De vloer ligt er inmiddels anderhalf jaar en de betonvloer bevalt ons heel erg goed. In combinatie met vloerverwarming is de vloer heel comfortabel en naast verwarmen, koelen we ook met de vloerverwarming.”
Marcel & Suzanne • Horst
“De zacht grijsgroene PU gietvloer ligt door ons hele huis, ook in de badkamer en wc – en past perfect bij de keuken. We combineerden de vloer met olijfgroene beton ciré wanden. En het verbaast me ook juist weer hoe sterk de vloer is. Sinds twee jaar hebben we drie kleinkinderen. Die spelen hier natuurlijk regelmatig en het is niet zo dat er daardoor beschadigingen ontstaan aan de gietvloer. ”
Leo & Janneke • Puttershoek
“Je ziet er bijna niets op, dat is wel heel fijn met kinderen en een hond. En we weten dat in een betonvloer een scheurtje kan ontstaan. Dat hoort er echt bij. We vinden de vloer binnen en buiten goed te onderhouden”
Jasper & Sanne • Nuenen
Ontdek de mogelijkheden voor naadloze vloer- en wandafwerkingen