Bewoners
Louis en Marian
Type vloer
Gevlinderde betonvloer en betonnen terras
Oppervlakte
126 vierkante meter
Kleur vloer
25% midden- en 75% donkergrijs
Type woning
Bungalow
Nieuwbouw of verbouw
Verbouw
Type klant
Particulier
Locatie
Woerden
Pieter helpt je graag verder
Voor Louis en Marian was een gevlinderde betonvloer geen onbekend concept. Tijdens restaurantbezoeken vielen hun ogen regelmatig op de karakteristieke betonvloeren. Al snel ontstond één duidelijke wens: als ze ooit nog een huis zouden bouwen of verbouwen, dan zou er absoluut een betonvloer komen. En zo geschiedde!
Toen een bungalow in Woerden op hun pad kwam, grepen ze die kans met beide handen aan. De woning stond al langer te koop, ze besloten een kijkje te nemen én er voor te gaan. Een aannemer werd betrokken en zo kon de verbouwing van start!
“We gingen online op zoek naar onze nieuwe betonvloer. Het trok ons dat het naadloos was en we worden blij van schoonmaakgemak. Ook het comfort is fijn: het is genieten om op blote voeten door het huis te lopen. En dat het hele jaar door, in de winter lekker met de vloerverwarming aan. We koelen de vloer nog niet, maar ondanks dit is de vloer ook in de zomer lekker koel van zichzelf.”
Tijdens hun bezoek aan de showroom kregen Louis en Marian een compleet beeld van wat een gevlinderde betonvloer inhoudt.
“Pieter nam uitgebreid de tijd om ons te informeren. Een betonvloer kies je niet zomaar; het is een investering waar je jarenlang plezier van wilt hebben. Er werd eerlijk verteld over zaken als mogelijke scheurvorming, het ontstaan van vlekken en het onderhoud. Juist die openheid gaf ons vertrouwen.”
Ook werden ze goed voorbereid op het dagelijks gebruik van de vloer.
“Je moet er echt even aan wennen. Beschermvoetjes onder meubels zijn bijvoorbeeld belangrijk en een fles rode wijn openen we inmiddels standaard boven de gootsteen. Zulke vlekken wil je liever voorkomen. Dankzij het showroombezoek wisten we precies waar we rekening mee moesten houden.”
Een betonvloer vraagt om aandacht, maar volgens Louis en Marian past dat prima in hun dagelijkse routine.
“De vloer wordt donker als hij nat wordt. We maken hem dan ook direct droog. Dus we letten goed op de vloer. En verder natuurlijk regelmatig dweilen en stofzuigen, maar dat hoort erbij. In die zin voldoet de vloer verder 100% aan onze verwachtingen!”
De vloer werd ingepland en op een dag stond de betonwagen voor jullie deur. Hoe verliep het proces verder?
“Het is niet even een vloertje storten en we gaan weer. Nee, het is een proces wat we met elkaar zijn aangegaan. Het was fijn schakelen tussen jullie en de aannemer en het overleg met elkaar. Dat was ook nodig, want onze oude vloer is verwijderd en weer helemaal opgebouwd. Hoe hoog moeten deuren zijn, en hoe zit het met de gewenste schuifpuien? Dat is allemaal netjes op elkaar afgestemd. Afspraken werden netjes nagekomen.”
Nu ze ruim een jaar in hun woning wonen, kijken Louis en Marian met veel plezier terug op hun keuze.
“We hebben precies gekregen wat we voor ogen hadden. Het is een kostbare investering, maar inmiddels begrijpen we heel goed waarom. Je ziet dat hier echt vakmanschap achter zit. We zijn ontzettend blij dat we voor deze kwaliteit hebben gekozen. Als we ooit nog eens zouden verhuizen, zouden we zonder twijfel opnieuw voor een gevlinderde betonvloer kiezen.”
Tip: tijdens de verbouwing vonden Louis en Marian één onderdeel spannender dan verwacht.
“Het leggen van de stucloper hebben we onderschat. Hoewel vooraf duidelijk was uitgelegd hoe belangrijk dit was, blijft het lastig als je het voor de eerste keer doet. Je wilt beschadigingen of strepen natuurlijk voorkomen. Vooral in de periode tussen het storten en impregneren hadden we graag wat meer begeleiding gehad over de beste aanpak.”
Die feedback is inmiddels meegenomen. Dankzij de huidige afterservice krijgen klanten in deze fase extra begeleiding en ondersteuning.
Top: “We wonen er nu ruim een jaar, en je bent die verbouwstress alweer vergeten. Iedere dag zijn we heel gelukkig met de vloer, hij past perfect in de woning. Volgende keer kies ik weer voor jullie!”
Bekijk hier alle foto’s.